Najlepsze strony internetowe do gry w brydża online

Najlepsze strony internetowe do gry w brydża online

Brydż jest grą karcianą przeznaczoną dla czterech osób, z których tworzą się dwie pary. Jej celem jest skompletowanie jak największej liczby lew. Mimo iż zasady brydża są dość skomplikowane, spora rzesza osób nie wyobraża sobie dnia bez rozegrania choćby jednej partii. Podobnie jak wiele innych gier karcianych, także brydż zadomowił się na dobre w Internecie. Dlatego też poniżej prezentujemy najlepsze strony internetowe do gry w brydża.

Bridge Base Online

Bridge Base Online jest największym darmowym serwisem umożliwiającym grę w brydża w Internecie. Aby rozpocząć rozgrywkę, wystarczy wejść na stronę i kliknąć „Just play bridge”. Sama grafika może wydawać się nieco przestarzała i niezrozumiała dla początkujących. Gdy już jednak rozumie się zasady, nie powinna ona stanowić problemu. Warto zaznaczyć, że serwis ten jest niezwykle popularny, dzięki czemu łatwo znaleźć partnerów do gry z całego świata. Nie można także zrażać się tym, że witryna jest anglojęzyczna, gdyż po naciśnięciu „Login/Register” od razu ukazuje nam się polskojęzyczna wersja, co pozwala na łatwe utworzenie konta na tym portalu. Serwis ten organizuje także turnieje, z których część jest płatna. Bridge Base Online jest także dostępny w formie aplikacji na Androida i iOS.

Kurnik

Kurnik jest w pełni darmowym polskim serwisem gier online, który w Internecie istnieje już od kilkunastu lat. Choć szata graficzna jest nieco przestarzała, to ma ona swoje plusy – przede wszystkim przejrzystość, która pomoże początkującym graczom zapoznać się z regułami gry. Dodatkowym atutem jest spora liczba użytkowników. Serwis nie wymaga nawet rejestracji, przez co idealnie nadaje się na szybką grę. Można się także zarejestrować i zdobywać punkty do rankingu. Istnieje także międzynarodowa wersja tej strony – PlayOK.

Leonardo Bridge

Co ciekawe, w brydża można zagrać nawet przez Facebooka. Pomoże nam w tym aplikacja Leonardo Bridge, która jest dostępna po zalogowaniu. Ta opcja z pewnością zainteresuje tych, którzy chcą zagrać ze swoimi znajomymi – wystarczy jedno kliknięcie, by zaprosić ich do gry. Grafika tej aplikacji jest przejrzysta, a niektórych zadowoli także istniejący system rankingowy. Ta gra może stać się bardzo popularna wśród fanów brydża ze względu na łatwą dostępność i sporą liczbę potencjalnych graczy.

GameTwist

Na tym serwisie także można zagrać w brydża. Najpierw trzeba się jednak zarejestrować i potwierdzić swój adres e-mail. Na tym portalu gracze posługują się twistami – walutą, której nie można jednak wypłacić w postaci prawdziwych pieniędzy. Warto zaznaczyć, że w Polsce nie można grać w brydża online za pieniądze, gdyż zabrania tego prawo. Z tego właśnie powodu wiele stron oferujących tego typu usługi nie pozwala grać na swojej stronie osobom z naszego kraju.

247Bridge, Arkadium i GraBrydz

Strony takie jak 247Bridge, Arkadium i GraBrydz zainteresują szczególnie początkujących graczy, którzy boją się spróbować swoich sił przeciwko prawdziwym oponentom. Te trzy powyższe serwisy oferują  grę online z komputerem (AI). Wyróżniają się one ładną grafiką i przejrzystym interfejsem. Nie trzeba się także rejestrować, dzięki czemu rozgrywkę można rozpocząć już teraz.

Comments are closed.