Porady brydżowy, aby jak najwięcej wykorzystać

Porady brydżowy, aby jak najwięcej wykorzystać

(1) Licytacja Ułatwienie jej realizacji

Nie grasz skomplikowanego systemu, który powoduje zbyt duże obciążenie dla ciebie lub Twojego partnera. Zrozum, co wymusza, a co nie. Ogólnie rzecz ujmując, nowy garnitur odsuniętymi rękami jest wymuszony, ale gdy już wspomniany został „stary” garnitur (i punkty są ograniczone), nie jest już zmuszany. Nadal, jeśli którykolwiek z graczy ma więcej niż minimum, mogą kontynuować grę. Gdy siła jednej ręki jest ograniczona, aukcja nie jest już zmuszona. Większość ofert nieznaczących określa punkty w wąskim przedziale. Decyzja o tym, czy warto licytować na grę, czy nie, to niski poziom licytacji, a informacje o tym, jak ręce pasują, a nie tylko oceniając wysokie punkty, przyniosą lepsze kontrakty do gier. Oznacza to, że przy próbie gry, a splinter oferty ocenić, gdzie „dobre rzeczy”, a następnie to, co jest. Wiedząc, że braki są zgodne z małymi kartami partnera, a nie z wysokimi kartami są dobre.

Dobra decyzja rozwija się powoli, okazując na tyle odważne, że nie ma zbyt daleko na rękach o słabych cechach, np. W kształcie 4333, w aksamitnych rękach, za dużo Q i J, nie ma wystarczająco 10 i 9 w swoich garniturach, biednych, długich garniturach, Krótkie kombinezony. Zaufaj temu osądowi. To działa.

Nie stawaj slim slamów tylko dlatego, że czujesz się trochę dziki, bo pole nie jest zazwyczaj w nich. Będą grać w bezpieczny (lub nudny, jak można się czuć) w grze. Niepowodzenie w jednym z nich przyniesie Ci straszny wynik – cała reszta mojej dobrej roboty została wyciśnięta na jednej złej planszy!

Licytuj więcej w dopasowaniu i zaoferuj mniej bez dopasowania. Bądź przygotowany do obrony, bez dopasowania. W sytuacjach konkurencyjnych istotny jest kształt Twojej ręki i partnera – prawie nie ma w kartach przeciwników kombinezonów to zielone światło. Im większe dopasowanie, tym więcej należy licytować.

 

A post shared by Karol Brunejko (@mafiozulus) on

(2) Gra

Jako orędownik, czasami nauczymy się rysować ataki za wcześnie. Około 40% czasu, zanim zaczniesz je narysować, musisz zrobić coś innego z kombinezonem trumpa (zazwyczaj manekinem). Ten garnitur jest bardzo użyteczny jako wpis do krzyża między oboma rękami. Plan jest wszystkim i musi być wykonany z każdej strony zaraz po tym, jak został wykonany. W żadnym atutie, liczni zwycięzcy, ale w garniturach, liczą zarówno zwycięzcy, jak i przegrani.

Sprawdź, ile sztuczek musisz rozwijać, a następnie zdecydować, które techniki będą używane. Czasami sprawdzanie, która technika ma być używana jako pierwsza, jest problemem, ale mając podstawową wiedzę na temat tych szans, zaoszczędzisz tutaj. Nie musisz zapominać o wszystkich odsetkach, tylko tych związanych z 6,7,8,9 posiadaniami kart. (Z parzystą liczbą kart przeciwko tobie, dzieli się dziwnie więcej niż równomiernie i vice versa). Sprawdź to.

Nie panikuj jako deklarator – to najgorsza rzecz, którą możesz zrobić, bo musisz pamiętać o prowadzeniu i wizualizować to, co trzyma rękę. Trzeba również (spróbować) utrzymać liczyć na ważne garnitury. Nie będziesz w stanie liczyć na każdy garnitur, tylko najważniejszych.

(3) Obrona

Otwórz prowadzenie wymaga, abyś robił dwie rzeczy – zdecydować, który garnitur prowadzić, a następnie kartę tego koloru. Nie prowadź garniturów, które druga strona się licytuje, zwykle się nie sprawdza. Postępuj zgodnie z zasadami prowadzenia ksiąg, tj. Na górze sekwencji 3 dotykających lub prawie dotykając w żadnym atutie, lub na górze dwóch dotykających w kontrakcie, niskiej karcie z honoru, górnej części podwójnego itp. Obrońcy używają Te same techniki rozwijania sztuczek jako deklaratorów to promocja. długości, finezji, krzyżowania i odrzucania przegranych na zwycięzców. Różnica polega na tym, że nie widzą wzajemnie kart, więc trudniej jest.

Najważniejsze karty są pierwszą, a pierwszą odrzutką, więc wypracuj swoją ulubioną metodę sygnalizacyjną i trzymaj się jej. Twoim zadaniem jest, aby karty, które grasz, oznaczają coś wspólnego z partnerem. Nie rezygnuj z ostatniej karty. Dziwne rzeczy mogą się zdarzyć na koniec rozdania.

Obrońcy powinni unikać: • przekręcania kart na stół • obrażania lub obracania głowy, gdy partner prowadzi kartę • prowadząc do następnej sztuczki przed ukończeniem poprzedniego triku • wyjęcie karty z ręki przed jej kolejną grą • nieodpłatne uwagi • niepotrzebnie przedłużyć ręce

 

A post shared by Ermirka (@emiliagaca) on

(4) Zwycięstwo w parach

Otrzymujesz „top” (wynik), jeśli wynik był lepszy niż jakikolwiek inny par „, w tym samym kierunku. To nie jest rzeczywisty wynik, który liczy, ale liczba par, które pokonasz. Rozmiar wierzchu zależy od liczby tabel w polu, np. Z dziewięcioma stołami NS, ty i twój partner mogliby bić osiem innych par NS, więc „top” będzie 8, a odpowiadające „bottom” 0. Otrzymasz jeden punkt dla każdej pary, którą pokonasz i połowa dla par, z którymi wiązanie. Tak, w parach, musisz iść na jakiś dodatkowy trick, który przychodzi na swój sposób.

Częstym błędem jest myśleć, że jeśli nie grałeś ręką lub złożyłeś kontraktu, nie wpłynie to na Twoją stronę. Te wyniki liczą się, a jeśli twój przeciwnik wykonuje więcej sztuczek niż ktokolwiek inny, otrzymają top i ty, dno. Wyniki każdej pary są następnie sumowane i wyrażone jako procent łącznych punktów zapałek. Nie da się zdobyć 100%, bo na niektórych rękach każda para gra w grze i zdobywa ten sam wynik (więc nikt nie ma „górnej” lub „dolnej”). Każdy procent powyżej 55% jest uważany za dobry, a wyniki w 60-tych są doskonałe, a 70 jest rzadko! Jeśli chcesz uzyskać lepsze stawki w grach, warto spróbować gry w sloty za darmo, ale teraz wróćmy do mostka.

(5) Zwycięstwo w zespole

Inna historia razem do par. Zwykle próbujesz pokonać tylko jeden zespół naraz, a nie wiele innych graczy na mostku (jak w parach). Zapewnij sobie bezpieczne kontrakty, graj z bardzo delikatnymi grami, zabieraj wszystko, co jest twoje, nie próbując kraść tego, co należy do przeciwników. Grając stałą grę i popełniając mniej błędów niż przeciwnicy powinni zobaczyć, jak wygrywasz w drużynach.

 

(6) Reguły (etykieta mostu)

W poważnej grze lub turnieju istnieje formalny kodeks postępowania, co może z początku zaskoczyć nowszych graczy. Częstym problemem jest związanie się z tonem i szybkością określania stawek. To ma być spójne, więc podajesz informacje partnera tylko na podstawie Twoich ofert, a nie sposobu ich tworzenia. Można by pomyśleć, że stawianie tempa przez cały czas jest trudne, ponieważ niektóre ręce są trudniejsze niż inni. To prawda, że to nie jest łatwe, ale im dłużej trzeba zdecydować, co robić, tym wyraźniej staje się dla wszystkich przy stole, a zwłaszcza partnera, że musisz mieć pewną siłę lub nie miałbyś problemu.

Załóżmy, że myślisz, a potem w końcu przejedź, niestety twój zawód (niewinny lub inny) przekazał informacje swojemu partnerowi. Twoi przeciwnicy zostali w niekorzystnej sytuacji. Twoje powolne przesłanie wysłało komunikat.Mam partnera problemowego, nawet jeś li nie mogła być taka sama. Jeśli reżyser zostanie wezwany, partner nie będzie mógł licytować przypuszczalnie na podstawie twojego wahania. Mogli być planowani licytować, ale teraz prawdopodobnie nie będą w stanie.

Ogólnie rzecz ujmując: Bridge powinien być rozgrywany w sposób konkurencyjny, poczucie uczciwej gry i przyjaznej rywalizacji oraz świadomość zasad. Powinieneś pamiętać o tych prostych wskazówkach (dzięki Paulowi Marstonowi w Grand Slam):

 • Liczenie kart przed ich sprawdzeniem
 • Zgadzaj się z liczbą sztuczek przed załadowaniem kart na końcu ręki
 • Nie zgłaszaj uwag na temat licytacji lub gry do końca rozdania, a im mniej powiedzie się na stole mostowym, tym lepiej
 • Nie zajmuj zbyt wiele czasu. Istnieje pewna ilość dozwolona na rękę, a nie zawsze jest powolna.
 • Nie rozmawiaj o rozdaniu granym wcześniej. Twoi przeciwnicy nie mogli zagrać ręką, a może dać im wgląd w to, co powinni zrobić.
 • Najlepiej nie komentować twoich sukcesów, które są również porażkami przeciwników. Mówienie takich rzeczy: „Och, to najlepszy partner” to bardzo złe maniery.
 • Nie przekazuj informacji swojemu partnerowi gestami, wahaniami lub manierami. To nieetyczne, aby to zrobić
 • Możesz wyciągnąć wnioski z wahania przeciwników (na własne ryzyko), ale nie można wyciągnąć wnioskowania z wahania lub sposobu, w jaki twój partner
 • Nie lekceważyć złego wyniku. Nie nękaj partnera, zadając pytania, które zaczynają się od „Dlaczego?”
 • Północ i Południe powinny wykonać punktację, a Wschód i Zachód muszą sprawdzić ich wynik.
 • Zadzwoń do dyrektora, gdy coś się nie powiedzie. Jest to właściwa procedura, a oni doradzą Ci o odpowiednich orzeczeniach. Dyrektor jest tam, aby zachować rzeczy sprawiedliwe.
 • Powinieneś ostrzec przeciwników, mówiąc „ostrzegaj”, gdy twój partner złożył ofertę, która nie jest taka, jak się wydaje w Twoim systemie. Przeciwnik może, z kolei, zapytać o znaczenie alarmowanego połączenia. Jesteś zobowiązany do pełnego wyjaśnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *