Dlaczego warto wypróbować brydż? 

Dlaczego warto wypróbować brydż? 

Grająca przez ponad 220 milionów ludzi na całym świecie, brydż jest najpopularniejszą grą karcianą na świecie. James Bond, Omar Sharif, Bill Gates, Martina Navratilova, Mike Gatting, Radiohead i Blur są zaliczani do fanów gry. Co to jest o bridgu inspirującym taką pasję?

Brydż jest społeczny

 

A post shared by Maja Ulińska (@m.ulinska) on

Jako gra społeczna, brydż jest niezrównany i świetny sposób na poznawanie nowych ludzi. Można grać na wielu różnych poziomach, począwszy od towarzyskich, czwórkę, aż po lokalne, krajowe i międzynarodowe konkursy. Na jakim poziomie grasz, możesz zagwarantować nową sieć znajomych!

Brydż jest grą dla wszystkich grup wiekowych

Brydż jest prawdopodobnie jedyną konkurencją, którą wszystkie pokolenia mogą razem grać i wszyscy mają taką samą szansę na wygraną. To mit, że brydż jest starą grą. Jest to gra która najlepiej się uczyła, gdy jesteś młody i wtedy cieszysz się przez resztę swojego życia. To gra, na którą możesz całe całe życie studiować, uczyć się i grać, jeszcze nigdy nie opanować! To samo dotyczy gier online. Automaty warte uwagi mogą być dużo zabawy zarówno dla starych, jak i młodych ludzi. Te gry również nie wymagają dużych inwestycji.

Brydż jest dobry dla umysłu

Jest to umysłowy trening w przeciwieństwie do innych i jest jednym z niewielu działań mających na celu pobudzenie obu połów mózgu w równym stopniu. Odtwarzanie brydżu wykorzystuje i rozwija logiczne myślenie, analizę inferencyjną, umiejętności rozwiązywania problemów, sekwencjonowanie, wizualizację, myślenie boczne, pamięć długą i krótkotrwałą, obsaerwację i psychologię (lub przebiegły). Brydż jest już na krajowym programie nauczania w niektórych krajach oświeconych, takich jak Chiny i Polska. W Wielkiej Brytanii zaczyna się wprowadzać do szkół uproszczoną formę brydżu zwaną minibrydż.

Brydż przynosi korzyści zdrowotne

 

A post shared by Patrycja Krupnik (@baarceloo) on

Uważa się, że brydż może zwiększyć system immunologiczny poprzez stymulację kory korowo-skroniowej, który jest zaangażowany w funkcje mózgu o wyższej kolejności, potrzebne do gry. Odtwarzanie bridga regularnie utrzymuje mózg młody i twój umysł energetycznym i niedawne badania sugerują, że może nawet zasłaniać choroby zwyrodnieniowe, takie jak choroba Alzheimera.

Brydż jest świetną zabawą i brydż jest ekscytujący!

Jeśli możesz zagrać w brydża, nigdy się nie nudzisz. Łączy w sobie najlepsze cechy wszystkich gier – mózgowe wyzwania szachów, napięcia i psychologii pokera oraz podniecenie konkurencyjnego meczu piłki nożnej. brydż naprawdę oferuje niepowtarzalne połączenie wyzwań i różnych spraw, sukces zależy od kombinacji techniki, pracy zespołowej i taktyki.

Brydż jest dobry stosunek jakości do ceny

Wymaga to bardzo mało sprzętu, a zatem jest to stosunkowo niedroga rozrywka. W przeciwieństwie do pokera, zazwyczaj nie gra się za pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *